Wykończenie mieszkania - ściany cz2
20 lutego 2023

WYKOŃCZENIE MIESZKANIA - CO WYBRAĆ NA ŚCIANY? -CZ. 2

WYKOŃCZENIE MIESZKANIA POD KLUCZ - JAKI MATERIAŁ NA ŚCIANĘ

 

Druga część wpisu nt. wykończenia ścian wewnętrznych w mieszkaniach lub domach. Jeśli nie czytałeś jeszcze pierwszego fragmentu to sprawdź nasz ostatni artykuł. 

 

PANELE ŚCIENNE Z PCV

 

To szybki i tani sposób na wykończenie ściany w salonie. Z ich pomocą zamaskujesz drobne nierówności i mankamenty powierzchni. Panele są dostępne w różnych wzorach, łatwe w montażu i codziennym utrzymaniu. Jako produkty wykonane z tworzywa mogą być czyszczone na mokro z użyciem delikatnych detergentów.

 

wykończenie mieszkania - ściany panele z pcv

 

PANELE PODŁOGOWE

 

Panele Podłogowe na ścianę w salonie - ciekawe rozwiązanie, można zamontować panele winylowe, czy też laminowane. Dobrej jakości panele wyglądają naturalnie, mają przyjemną w dotyku, zróżnicowaną fakturę i podwyższoną odporność na ścieranie. Na tle innych produktów wyróżniają się bardzo atrakcyjną ceną. Jako wykończenie ściany w salonie sprawdzą się duże panele drewnopodobne o lekko matowym wykończeniu. Jeśli użyjesz tego samego wzoru paneli na jednej ze ścian i na podłodze, uzyskasz efekt przenikania się płaszczyzn i nadasz pomieszczeniu ciekawą głębię.

 

wykończenie mieszkania - ściany panele podłogowe

 

LAMPERIA

 

To wydzielenie dwóch pasów poziomych w ścianie (patrz zdjęcia). W zależności od zastosowanych materiałów lamperia może dawać wygląd bardzo klasyczny (np. boazeria angielska) lub też nowoczesny (np. różne kolory farby). Lamperia jako aspekt praktyczny to wydzielony dolny pas wykonany z materiału łatwo czyszczącego się. Dolne strefy ścian są zazwyczaj bardziej narażone na zabrudzenia (np. dzieci z duszą artysty ) i dlatego warto je wykonać z materiału łatwo zmywalnego.

 

wykończenie mieszkania - ściany - lamperia

 

SZTUKATERIA

 

Dzieli powierzchnię ściany na mniejsze segmenty i urozmaica jej wygląd. Klasyczny elegancki wygląd. Wykonana z drewnianych lub gipsowych listewek, które wystarczy przykleić do dekorowanej powierzchni.

 

wykończenie mieszkania - ściany - sztukateria

 

PANELE 3D

 

To elementy do przyklejenia na ścianie o przestrzennym wzorze, dają bardzo nowoczesny wygląd, plusem jest to, że w większości przypadków takie panele można malować farbą, więc z łatwością dostosujesz ich kolor do reszty wykończenia.

 

wykończenie mieszkania - ściany - panele 3d

 

OKŁADZINY DREWNIANE

 

To popularny sposób na nadanie pomieszczeniu ciepłego i przytulnego wyglądu. Można je wykorzystać zarówno w całym pomieszczeniu, jak i na pojedynczych fragmentach ściany. Okładziny drewniane mogą być wykonane z różnych gatunków drewna i mogą mieć różne wzory i faktury.

 

wykończenie mieszkania - ściany - okładziny drewniane

 

OKŁADZINY Z KAMIENIA

 

Wersja mocno ekskluzywna, nie będę się rozpisywać, ale jak zobaczysz na zdjęciach wygląda to zacnie. Jak Ci się spodoba to może w lepszych pieniądzach zrobisz sobie fototapetę z motywem kamienia - na zdjęciu nie widać dużej różnicy .

 

wykończenie mieszkania - ściany - okładziny z kamienia

 

PANELE Z MCHU

 

Wygląda to niezwykle naturalnie i nowocześnie. Do utrzymania takiej ściany wystarczy tylko zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza oraz zamontować je w słabo nasłonecznionym miejscu i trzymać z daleka od źródeł ciepła.

 

wykończenie mieszkania - ściany - panele z mchu

remont mieszkania wrocław

KRASNALBUD

odbieracz mieszkań wrocław

ZADZWOŃ

odbieracz mieszkań wrocław
odbieracz mieszkań wrocław

+48 508 873 714

biuro@krasnalbud.pl

odbieracz mieszkań wrocław