Wykończenie mieszkania - ściany cz2
17 lutego 2023

Twardo stąpać po podłodze, czyli co wybrać na posadzkę podczas wykańczania własnego mieszkania - cz.2

Wykończenie podłogi (posadzki) w mieszkaniu

 

Dziś druga część wpisu nt. materiałów na wykończenie podłogi. Poznacie tu kilka ciekawych i niestandardowych rozwiązań.

 

Płytki

 

Materiał o łatce „przeznaczone dla łazienek i w kuchni”, jednak wcale nie gorzej wyglądają one np. w salonie. Odpowiednio dobrane i o odpowiednim wzorze i strukturze mogą bardzo dobrze się prezentować na dużych powierzchniach. Można stosować razem z ogrzewaniem podłogowym.

 

 

 

Wykładzina elastyczna (nazywane też: wykładzinami PVC, gumolitem lub gumoleum).

 

Na uwagę zasługują zwłaszcza wykładziny imitujące drewno lub beton oraz zdobione odważnym, geometrycznym deseniem (patrz zdjęcie) Wykładziny PVC mogą być rozkładane na prawie każdym rodzaju podłoża: betonowej wylewce, starych płytkach czy panelach. Niektóre sprawdzą się nawet jako wykończenie podłogi z ogrzewaniem podłogowym.

 

 

Linoleum i marmoleum

 

Wbrew podobnej nazwy do gumoleum to wcale nie to samo. Ta wykładzina jest wykonana wyłącznie z materiałów naturalnych, m.in. włókien lnianych, mączki drzewnej i płótna jutowego. Dużo droższe rozwiązanie w stosunku do gumoleum.

 

 

Posadzka żywiczna

 

To rozwiązanie jeszcze niedawno przypisane było głównie halom produkcyjnym i innym pomieszczeniom przemysłowym. Dziś powoli wchodzą do domów i mieszkań. Z pozoru surowy wygląd może dawać bardzo ciekawy efekt w połączeniu z nowoczesnym wystrojem. Atutem może być też fakt, że podłoga jest jednolita bez żadnych połączeń czy też fug. Żywica ma świetne parametry fizyczne - odporność mechaniczną oraz chemiczną. Nadają się do współpracy z systemem ogrzewania podłogowego. Dodatkowym plusem jest to, że bezpośrednio na żywicę, jeśli zdecydujemy się na remont, możemy ułożyć każdy przytoczony wyżej materiał.

 

 

Posadzka betonowa

 

Również do niedawna niespotykane w budownictwie mieszkaniowym, pasują tak jak żywica głównie do nowoczesnych aranżacji. Podłoga chłodna dlatego zalecana przy zastosowaniu z ogrzewaniem podłogowym. Wylewana na miejscu lub układana z gotowych prefabrykowanych elementów.

 

 

 

 

remont mieszkania wrocław

KRASNALBUD

odbieracz mieszkań wrocław

ZADZWOŃ

odbieracz mieszkań wrocław
odbieracz mieszkań wrocław

+48 508 873 714

biuro@krasnalbud.pl

odbieracz mieszkań wrocław