Dziś druga część wpisu nt. materiałów na wykończenie podłogi. Poznacie tu kilka ciekawych i niestandardowych rozwiązań.
Materiał o łatce „przeznaczone dla łazienek i w kuchni”, jednak wcale nie gorzej wyglądają one np. w salonie. Odpowiednio dobrane i o odpowiednim wzorze i strukturze mogą bardzo dobrze się prezentować na dużych powierzchniach. Można stosować razem z ogrzewaniem podłogowym.
Na uwagę zasługują zwłaszcza wykładziny imitujące drewno lub beton oraz zdobione odważnym, geometrycznym deseniem (patrz zdjęcie) Wykładziny PVC mogą być rozkładane na prawie każdym rodzaju podłoża: betonowej wylewce, starych płytkach czy panelach. Niektóre sprawdzą się nawet jako wykończenie podłogi z ogrzewaniem podłogowym.
Wbrew podobnej nazwy do gumoleum to wcale nie to samo. Ta wykładzina jest wykonana wyłącznie z materiałów naturalnych, m.in. włókien lnianych, mączki drzewnej i płótna jutowego. Dużo droższe rozwiązanie w stosunku do gumoleum.
To rozwiązanie jeszcze niedawno przypisane było głównie halom produkcyjnym i innym pomieszczeniom przemysłowym. Dziś powoli wchodzą do domów i mieszkań. Z pozoru surowy wygląd może dawać bardzo ciekawy efekt w połączeniu z nowoczesnym wystrojem. Atutem może być też fakt, że podłoga jest jednolita bez żadnych połączeń czy też fug. Żywica ma świetne parametry fizyczne - odporność mechaniczną oraz chemiczną. Nadają się do współpracy z systemem ogrzewania podłogowego. Dodatkowym plusem jest to, że bezpośrednio na żywicę, jeśli zdecydujemy się na remont, możemy ułożyć każdy przytoczony wyżej materiał.
Również do niedawna niespotykane w budownictwie mieszkaniowym, pasują tak jak żywica głównie do nowoczesnych aranżacji. Podłoga chłodna dlatego zalecana przy zastosowaniu z ogrzewaniem podłogowym. Wylewana na miejscu lub układana z gotowych prefabrykowanych elementów.
KRASNALBUD
Strona główna | Blog | Kontakt